Fotogalerie

LAVINOVÝ WORKSHOP a II. OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČR V LAVINOVÉ ZÁCHRANĚ

27.03.2010

(KRKONOŠE, Luční bouda 27. - 28. 3. 2010)

Horské služby ČR a PL (HS ČR a GOPR) uspořádali Lavinový workshop a II. otevřené mistrovství ČR v lavinové záchraně pro širokou veřejnost.

Tato akce proběhla tento víkend v Krkonoších na Luční boudě v součinnosti s naším Občanským sdružením ALPY 4000.cz, s většinou dovozců lavinového vybavení a dalšími partnery. Cílem této akce bylo, co nejvíce přiblížit široké veřejnosti lavinovou problematiku, poukázat na rizika spojená s pohybem ve volném horském terénu a osvojit si zásady poskytnutí pomoci v případě lavinové nehody. Dále potom upozornit na nutnost používání základního lavinového vybavení a umožnit všem zúčastněným si toto vybavení otestovat v praxi. Na tuto naši akci byli pozváni všichni dovozci lavinových vyhledávačů, aby zde bylo možno vyzkoušet, co nejvíce výrobků.

Veřejnosti byl nabídnut bohatý program, od přednášek, praktických nácviků, ukázky práce lavinových psů, předváděcích akcí jednotlivých dovozců, …

Počasí sice oproti loňsku nebylo tak perfektní, ale zase to mělo alespoň nádech drsnosti zdejších hor ...

Největší pozornost ale především vzbudily tyto akce:
- ukázka profesionální lavinové záchrany, která byla postupně komentovaná a podrobně popisovaná
- většina přednášek a za zmínku stojí především vyprávění přímých účastníků lavinové nehody pod Brádlerovými boudami v Medvědím potoce včetně jejich pejska (nejhlouběji zasypán!!!)
- a samozřejmě samotné závody a to jak jednotlivců tak i družstev

Já osobně jsem byl nadšený z účasti mnoha z vás, které jsem osobně pozval prostřednictvím našich stránek. Perfektní bylo také pozorovat i ty nejmladší účastníky, kteří se vybičovali k opravdu úžasným výkonům. A také si velice vážím přístupu všech přítomných dovozců lavinového vybavení a dalších partnerů této naší akce.

Komické naopak na této naší akci bylo vystoupení jednoho zástupce jednoho „nejmenovaného“ dovozce lavinového vybavení, kteří se letos oficiálně odmítli zúčastnit této pravděpodobně nej nej lavinové prezentace v naší zemi :-)))

A tady je vytvořená prezentace na You Tube z loňského roku. 
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři