Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ – UIMLA 2019

04.02.2019

Již před šesti lety nás oslovili zástupci CMLA - Českého spolku horských průvodců, jestli bychom pro ně a jejich nové členy opět neuspořádali speciální kurz zaměřený na laviny a lavinové terény a postup v něm. Tento kurz byl zařazen do jejich vzdělávacím programu na mezinároního Horského průvodce UIMLA (Union of International Mountain Leader Associations).

A to mimo jiné znamená, že tento kurz musí splňovat ty nejvyšší parametry. Pro nás se z toho stala prestižní záležitost. A byli jsme na závěr hrdí, že si celý náš kurz opět pochvalovali. UIMLA UIMLA je mezinárodní nestátní organizace, která sdružuje národní asociace horských průvodců z celého světa. UIMLA byla založena v roce 2004, avšak navázala na činnost Komise Evropských horských průvodců, která existovala od roku 1989. UIMLA převzala od Komise Evropských průvodců kvalifikační standard stanovený v dokumentu s názvem Platforma Společenství pro podmínky přístupu k povolání Evropského horského průvodce a pro jeho výkon, který je součástí Dohody z Chamonix uzavřené dne 16. prosince 1992 mezi Komisí evropských horských průvodců a Komisí evropských horských vůdců. Sídlem UIMLA je francouzské Chambery.


KRIPPENSTEIN - WIESBERGHAUS - KRIPPENSTEIN
Letošní kurzy byly vlastně opět dva a byly opět naplánovány na snad nejodlehlejší chatě, alespoň co se týká přístupu od parkoviště Na chatě krátká pauza na polívku a hurá na laviny Přednáška, cvičení venku, přednáška a druhý den to samé ... Celou dobu bylo nádherné počasí a tak si výuku venku užíváme. Pak doráží druhý tým a jdeme do toho znovu. Kluci a holky si mohou vyzkoušet i vykopávání figuríny, což navozuje téměř reálné parametry lavinové záchrany

No a na závěr vyrážím zpět ke Krippensteinu a pak dolů k autu.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři