Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ – UIMLA 2017

13.02.2017

(RAKOUSKO, Dachstein, Wiesberghaus 13. - 15. 2. 2017)

Již před pětii lety nás oslovili zástupci CMLA - Českého spolku horských průvodců , jestli bychom pro ně a jejich nové členy opět neuspořádali speciální kurz zaměřený na laviny a lavinové terény a postup v něm.

Tento kurz byl zařazen do jejich vzdělávacím programu na mezinároního Horského průvodce UIMLA  (Union of International Mountain Leader Associations).
A to mimo jiné znamená, že tento kurz musí splňovat ty nejvyšší parametry. Pro nás se z toho stala prestižní záležitost. A byli jsme na závěr hrdí, že si celý náš kurz opět pochvalovali.

UIMLA
UIMLA je mezinárodní nestátní organizace, která sdružuje národní asociace horských průvodců z celého světa. UIMLA byla založena v roce 2004, avšak navázala na činnost Komise Evropských horských průvodců, která existovala od roku 1989. UIMLA převzala od Komise Evropských průvodců kvalifikační standard stanovený v dokumentu s názvem Platforma Společenství pro podmínky přístupu k povolání Evropského horského průvodce a pro jeho výkon, který je součástí Dohody z Chamonix uzavřené dne 16. prosince 1992 mezi Komisí evropských horských průvodců a Komisí evropských horských vůdců. Sídlem UIMLA je francouzské Chambery.

KRIPPENSTEIN - WIESBERGHAUS - KRIPPENSTEIN
Letošní kurz byl opět naplánován na snad nejodlehlejší chatu, alespoň co se týká přístupu od parkoviště :-)))

Na chatě krátká pauza na polívku a hurá na laviny :-) Přednáška, cvičení venku, přednáška a druhý den to samé ... Celou dobu bylo nádherné počasí a tak si výuku venku užíváme.

No a poslední den vyrážíme zpět ke Krippensteinu a na konci túry připravíme takovou malinkou cvičnou lavinku a pak dolů k autům.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři