Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ HS ČR PRO LAVINOVÉ A PÁTRACÍ PSY

03.01.2011

(KRKONOŠE, Luční bouda 3. - 6. 1. 2011)

Lavinový kurz HS ČR pro lavinové a pátrací psy si v tuto dobu vybudoval tradici. Je strašně důležité právě teď, na začátku sezóny „nastartovat“ naše pejsky.

Díky tomu, že nám na tomto kurzu pomáhá spousta lidí, jde všechno snáz a rychleji. O to víc se můžeme věnovat našim pejskům. Je skvělé pozorovat, že se naši psi posouvají zase o kousek dál a v řadě momentů nás dokonce i velmi příjemně zaskočili.

Umíte si představit, že si vlezete do bedny a rolba na vás nahrne hromady sněhu a pak vás mnohokrát přejede? Když jsme to zkoušeli letos, vypadalo to na začátku díky počasí až hrůzostrašně. Na bednu byla rolbou nahrnuta vrstva cca 1,2 - 1,6 m sněhu. Foukal velmi silný vítr, který se navíc i celkem slušně točil a mohutné nahrnuté hromady vypadaly nepřekonatelně. Alda něco podobného zkoušel s Atillou poprvé, ale nic je nezastavilo a za chvíli už jsme se prokopávali k figurantce. Pepa s Timem odvedli profesorskou práci a my jsme se s Kristýnkou na závěr také nenechali zastavit.

Hromadné focení dopadlo konečně také dobře, navíc jsme to měli dublované webkamerou :-) Můžete se sami převědčit na: HumlNET.cz Tady se také ukázala vynikající poslušnost některých našich pejsků při „odložení“ :-))) a u některých se naopak ukázalo, že jsou na svých páníčcích naprosto zavislí :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři