Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ HS ČR – LAVINOVÍ PSI 2010

11.01.2010

(KRKONOŠE, Luční bouda 11. - 14. 1. 2010)

Díky sněžení o minulém víkendu jsme měli k dispozici dostatek sněhu na vytvoření parádních tréninkových lavinových trenažérů.

A díky Jirkovi, který nám svojí rolbou připravil téměř dokonalé lavinové podmínky, jsme se hned od pondělka vrhli na tvrdý trénink. Počasí bylo parádní.

V úterý jsme znovu využili rolby z Luční boudy a trénovali novou metodou. Figuranti byli přihrnování pouze rolbou (bez dalších lidských pachů). Nechat se rolbou přejet několikrát po sobě, to potřebuje hodně morálu :-))) Naši pejskové se ale nenechali zastavit ani přítlačným křídlem, které vytváří ten vyhlášený manžestr ... Stejnou metodu si pak vyzkoušeli i další kluci se svými psími kamarády a i je to nadchlo.

Pak jsme vyrazili s klukama z Lavinové prevence na cvičné měření sněhu. Sjížděli jsme do Modrého dolu a vytipovávali vhodné místo pro sněhovou sondu. Najednou jsme před sebou uviděli spadlou lavinu. Byla sice již starší, ale na úplně nezvyklém místě. Pravděpodobně ji utrhnuli nějací lyžaři nebo snowboarďáci pár dní před tím ... Hezký úvod do sezóny :-)

Středa a další tvrdý trénink našich pejsků. Tentokrát navíc za mlhy a špatné viditelnosti. Ale ani velké záhraby a ani mlha nás nezastavily. A opět za pomocí rolby. Zažít něco podobného je neskutečné. A to nejen pro ty „zasypané“ pod rolbou :-)))

A doufám, že to není jen můj pocit, ale přesto, že se na tomto vydařeném a velmi tvrdém tréninku podílelo kromě profíků od HS ČR i celá řada dobrovolných členů této naší zcela jedinečné organizace (kteří sice nejsou pro jednu nejmenovanou firmu, vůbec žádnými partnery), byla znát jejich dokonalá souhra a především chuť dokázat zase něco víc, než bylo do tohoto okamžiku běžné. A práce našich pejsků to jen potvrzovala :-)

Kurzu se zúčastnili i hasiči z Hlučína, pro které to bylo vše také velmi zajímavé.

A na tomto místě musím ještě jednou na závěr vyzdvihnout naše perfektní lavinové trenažéry v okolí Luční boudy a využití rolby, protože jen co jsme skončili s kurzem my, našli si sem cestu i záchranáři z polského GOPRu a vše si moc pochvalovali ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři