Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ EXPERT 2012 - SLOVENSKO

08.02.2012

(SLOVENSKO, Vysoké, Nízké a Západní Tatry 8. - 11. 2. 2012)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede?
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný, abyste se tak mohli rozjet po svahu pokrytém jiskřivým prašanem a zanechat tam tak po sobě aspoň na chvíli tu nádhernou vlnovku ...

Tentokrát dochází ke zlomovému dění. Náš kurz pořádáme společně s kurzem pro tzv. lavinové specialisty HS ČR.

středa 8. 2. 2012
Náš Lavinový kurz EXPERT zahajujeme přednáškami v úžasném penzionu Loděnica.

čtvrtek 9. 2. 2012
Tento den nás čeká nejprve návštěva Střediska lavinové prevence HZS. Pak následuje výjezd lanovkou na Chopok a návštěva Freeridové arény Jasná. Sněhu je zde ale malo, žlaby jsou ledové a tak vyjedeme až na Kamenku, dáváme si tady čaj, panáčka od kluků ze SLP a polívku a vyrážíme za sněhem a lavinami. Míříme až do sedla Polany. Jdeme z něj dolů svahem a hledáme vhodné místo k testování. Po krátkém sjezdu žlabem začínáme kopat v příhodném svahu. Měření vede Filip ze SLP a kluci tak mohou přesně vidět, jak probíhá měření stability sněhového profilu na Slovensku. Večer v penzionu následuje další přednáška.

pátek 10. 2. 2012
A na závěr vyrážíme do Vysokých Tater. Míříme na Zbojničku. A opět je před námi téměř panenský žlab plný sněhu. Uděláme nezbytné měření a pak začneme sjíždět dolů k chatě. Byl to parádní sjezd :-)))

sobota 11. 2. 2012
Dnes jdeme přes Priečné sedlo na Terynku, pak se pokoušíme o Baranie sedlo, ale musíme se vrátit zpět k Terynce. Sjezd až dolů na Hriebienok byl supr!!! Jsem celkem nadšený z podmínek, které jsme tady měli.

Celý kurz a náš průstup byl tak trošku poznamenaný obrovským mrazem :-(((, který se projevil především nenastartováním 2 aut z pěti :-))). Ale díky z Milanovi Lizuchovi vše dobře dopadlo ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři