Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ EXPERT 02/12 - RAKOUSKO

16.03.2012

(RAKOUSKO, St. Anton 16. - 19. 3. 2012)

Kurz určený především na rozpoznávání lavinového nebezpečí přímo v terénu, správné volby trasy výstupu ale i sjezdu ... Každý den praxe v terénu => program v pohodovém tempu a následné krásné sjezdy.

(Budeme se snažit maximálně využívat lanovky) 
Během túr a sjezdů podrobný komentář a praktický nácvik, jak se bezpečně pohybovat ve volném terénu.

Náš Lavinový kurz EXPERT - Rakousko zahajujeme opět ve St. Antonu. Náš plán zněl, že se nejprve rozjezdíme a pak se pokusíme o sjezd z Vallugy (2 809 m). A sjezd to nebyl až tak špatný!!! Při sjezdu jsme ještě otestovali zdejší svahy. Postupně jsme se dostali až do Stubenu. Tady jsme si dali trénink vyhledávání lavinovými přístroji. Nebylo to jednoduché, ale proč zkoušet lehké věci, že? :-))) Při kopání zasypaného všichni pochopili, proč je tak důležité nejprve se pokusit volat pomoc ... I teď náhodný průlet vrtulníku pro všechny kopající znamenal obrovský signál úlevy!!!

Dvoudenní výstup v oblasti Silvretty vedeme v podobném duchu. Nejprve parádní počasí, lavinová trojka a pohodová chata. Hned v úvodu uděláme sérii testů stability sněhu. Večer se vrháme na práci s mapami a detailní přípravou túry. Ráno vyrážíme do opravdu vydařeného počasíčka, opět perfektní vichřice a mlha :-))) Závěrečný výstup do Tiroler scharte byl ale třešničkou na dortu :-). Byla to velmi dobrá škola, včetně závěrečného testování sněhu v sedle ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři