Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC PRO HORSKÉ PRŮVODCE CMLA 2013

23.01.2013

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 23. - 25. 1. 2013)

Již vloni nás oslovili zástupci CMLA - Českého spolku horských průvodců , jestli bychom pro ně a jejich nové členy opět neuspořádali speciální kurz zaměřený na laviny a lavinové terény a postup v něm.

Tento kurz byl zařazen do jejich vzdělávacím programu na mezinároního Horského průvodce UIMLA (Union of International Mountain Leader Associations).

A to mimo jiné znamená, že tento kurz musí splňovat ty nejvyšší parametry. Pro nás se z toho stala prestižní záležitost. A byli jsme na závěr hrdí, že si celý náš kurz opět pochvalovali.

UIMLA je mezinárodní nestátní organizace, která sdružuje národní asociace horských průvodců z celého světa. UIMLA byla založena v roce 2004, avšak navázala na činnost Komise Evropských horských průvodců, která existovala od roku 1989. UIMLA převzala od Komise Evropských průvodců kvalifikační standard stanovený v dokumentu s názvem Platforma Společenství pro podmínky přístupu k povolání Evropského horského průvodce a pro jeho výkon, který je součástí Dohody z Chamonix uzavřené dne 16. prosince 1992 mezi Komisí evropských horských průvodců a Komisí evropských horských vůdců. Sídlem UIMLA je francouzské Chambery.

středa 23. 1. 2013
Náš Lavinový kurz BASIC - speciál jsme přestěhovali na Richtrovy boudy. Proto si dáváme sraz v Peci pod Sněžkou a odtud vyrážíme Zeleným dolem vzhůru na Jelení louky. Cestou si povídáme o lavinách a základních postupech v terénu. Úvodní přednáškou zahajujeme večerní program.

čtvrtek 25. 1. 2013
Dnes se hned od rána plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí celkem jde. Všicni se aktivně věnují hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Samozřejmostí je i odstřelení airbagů. Během dne také probíhá praktická zkouška vyhledávání zasypaného pomocí lavinového přístroje. Následuje ukázka práce lavinového psa Kristýnky :-) Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři