Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ – BASIC 4/09

25.01.2009

(KRKONOŠE, Luční bouda 25. – 27. 01. 2009)
 
Tentokrát jsme se setkali až v neděli večer. Volných termínů na lavinové kurzy v tuto chvíli výrazně ubývá. Jsem proto moc vděčný všem zájemcům, že jsme mohli uspořádat Lavinový kurz – BASIC právě v tomto termínu.


Předpověď počasí zněla slibně, a parádnější počasí jsme si také opravdu nemohli přát. A tak jsme první den strávili nácvikem všech možných záchranných lavinových prací navíc s velkým výběrem všech možných lavinových přístrojů, sond a lopat. Frenkyho ukázka hledání zasypaných osob v lavině jen pomocí svého čuchu byla opravdu mazácká. Hledal člověka zahrnutého rolbou. Velký dík samozřejmě také patří figurantce, která se takhle nechala už několikrát zasypat. Jako bonbónek jsme si pak mohli na závěr dne vyzkoušet ještě v noci a pěkně na čas cvičnou záchrannou akci.

Druhý den nás čekala návštěva jedné z nejlavinovějších oblastí Krkonoš: oblast Malego Stawu a Bialego Jaru na Polské straně Krkonoš. V rámci tohoto vydařeného výletu jsme přímo v praxi mohli vidět velkou lavinu, která se sesula do Bialego Jaru samovolně v pátek během náhlé vichřice. Kousek nad tímto svahem jsme provedli sněhové měření a zhodnotili celkovou lavinovou situaci.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři