Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ – BASIC 2/09

09.01.2009

(KRKONOŠE, Luční bouda 9. 01. – 11. 01. 2009)
 
Předpověď počasí na víkend zněla slibně, a parádnější počasí jsme si také opravdu nemohli přát. Velké mrazy byly v nadmořské výšce 1 410 m krapet tlumeny inverzí a přes den především nádherným sluníčkem …

Jiří nám navíc rolbou připravil úžasné lavinové trenažéry v těsném okolí Luční boudy. A tak jsme první den strávili tvrdým nácvikem všech možných záchranných lavinových prací navíc s velkým výběrem všech možných lavinových přístrojů, sond a lopat a někteří i pomocí Recca :-) Frenkyho ukázka hledání zasypaných osob v lavině jen pomocí svého čuchu byla opravdu mazácká. Jako bonbónek jsme si pak mohli na závěr dne vyzkoušet ještě v noci a pěkně na čas cvičnou záchrannou akci. 

Druhý den nás čekala návštěva jedné z nejlavinovějších oblastí Krkonoš: oblast Malego Stawu a Bialego Jaru na Polské straně Krkonoš. V rámci tohoto vydařeného výletu jsme si přímo v praxi ještě vyzkoušeli prozkoumávání sněhového profilu a to včetně testování jeho stability a někteří navíc také alespoň kratičký moment pod „lavinou“ :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři