Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 06/2011

23.02.2011

(KRKONOŠE, Luční bouda 23. - 25. 2. 2011)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

čtvrtek 24. 2. 2011
Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškou již ve středu večer. Dnes ráno se ale plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí je parádní, i když mrzne až praští. Začínáme profi měřením sněhového profilu spolu s mým polským kolegou Andrzejem Brzezinskym. Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky, které se střídají s tvrdou praxí, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Díky tomu, že zde máme k dispozici obrovské množství lavinových přístrojů, sond a lopat, má každý možnost si vše důkladně „ošahat“. Samozřejmostí je i odstřelení airbagu Snowpuls. Venku samozřejmě nevynecháme ani vyhledávání zasypaného pod lavinou, kterého přihrnula opět rolba :-)))
Kristýnka v akci

pátek 25. 2. 2011
Tento druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. A letos jsem si na všechny připravil závěrečný vědomostní test o celkem zajímavé ceny :-)))!!! Venku na nás pak ještě čeká rozbor sněhového profilu.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři