Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 05/12

17.02.2012

(KRKONOŠE, Labská bouda 17. - 19. 2. 2012)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

sobota 18. 2. 2012
Náš Lavinový kurz BASIC jsme přestěhovali na Labskou boudu. A zahajujeme ho přednáškou již v pátek večer. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí je takové, že si ho plnými doušky užíváme :-))) Výhledy odsud bývají famózní. Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Samozřejmostí je i odstřelení airbagů Snowpuls a ABS. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

neděle 19. 2. 2012
Tento druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a nechybí ani ukázka práce lavinového psa.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři