Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ – BASIC 04/16 - LETOŠNÍ POSLEDNÍ!!!

04.03.2016

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 4. - 6. 3. 2016)

Na letošní zimu opět parádní podmínky v Krkonoších :-))) Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku: Ujede To se mnou či neujede?

Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškami již večer. Hned ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí nám nadělilo velmi slušné podmínky, že se až tají dech :-))).

Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, zasypávání kamaráda, ... Přednášky, které následují, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-))) No a na úplný dnešní závěr ještě odpálíme dva airbagy od Mammutů. Všichni tak mají možnost vidět, jak který z nich funguje.

Druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a na samotný závěr ještě samozřejmá ukázka lavinového psa.

Nejprve Lavinčina učitelka Kristýnka. Ta ji ukázala naprosto profesionální práci!!!
Pak to zkusila sama Lavinka a víceméně na poprvé to celkem šlo :-)

Velmi nás potěšili vaše velmi kladné reakce na náš kurz již na místě a pak o to víc i později v emailech, DÍKY MOC.

PODĚKOVÁNÍ
A protože se jednalo již o poslední letošní Lavinový kurz BASIC, rád bych na tomto místě poděkoval za perfektní spolupráci Bydžovi.

Za bezvadné ubytování, jídlo, kofíky s i bez a vytvoření minilaviny z té trochy sněhu, co jsme měli k dispozici na Richtrovkách, musíme poděkovat Lence a Pepovi a samozřejmě i celému týmu!

Poděkování také patří klukům ze Skialpshopu za půjčení lavinového vybavení, které jsme tak měli možnost pořádně a s plným nasazením otestovat!
 

VIDEA:
Supr nasazení a Kristýnčina parádička na závěr :-)))
A Lavinka hned po ní :-)

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři