Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 04/14 A PRVNÍ LETOŠNÍ KRISTÝNČINO HLEDÁNÍ

07.02.2014

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 7. - 9. 2. 2014)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškami již večer. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí nám nadělilo velmi slušné podmínky a parádní počasí :-))) Naštěstí pro nás není problém si nechat vytvořit lavinové trenažéry :-)))

Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, zasypávání kamaráda, ... Přednášky, které následují, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

Na závěr dne jsme letos KONEČNĚ zařadili ukázku práce špičkového lavinového psa Kristýnky :-) Všichni tak mohli sledovat, jaký to byl fofr :-)))

Druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu.

No a na úplný dnešní závěr si ještě ukážeme, jak podrobně pracovat s lavinou předpovědí na internetu a na úplný závěr odpálíme airbag. Všichni tak mají možnost vidět, jak funguje.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři