Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 04/13

01.03.2013

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 1. - 3. 3. 2013)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškou již večer. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí nám přeje vrchovatě sluníčkem. Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky, které následují, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Před večeří jsme ještě připravili ukázku práce velmi dobrého lavinového psa - fenky :-))) Kristýnky. Rolba nám připravila velmi těžkou práci. Tma a nasvícené laviniště vytvořili dokonalou atmosféru a všem se ukázka moc líbila. I pozvaná základní škola si asi domů odvezla pěkně hluboký zážitek :-))) Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-))) No a na úplný dnešní záv ěr ještě odpálíme všechny možné základní druhy airbagů, co jsou na trhu. Všichni tak mají možnost vidět, jak který z nich funguje.

Druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři