Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 04/12

03.02.2012

(KRKONOŠE, Labská bouda 3. - 5. 2. 2012)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

sobota 4. 2. 2012
Náš Lavinový kurz BASIC jsme přestěhovali na Labskou boudu. A zahajujeme ho přednáškou již pátek večer. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí je ale takové, že si ho plnými doušky užíváme :-))) Výhledy jsou odsud famózní. Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Samozřejmostí je i odstřelení airbagů. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

neděle 5. 2. 2012
Tento druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a k velké lítosti nemůžeme uskutečnit ukázku práce lavinového psa pomocí rolby, tak jde Kristýnka alespoň na úkryt kopaný ručně.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři