Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 03/11

02.01.2011

(KRKONOŠE, Luční bouda 21. - 23. 1. 2011)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

sobota 22. 1. 2011
Sníh nás nezaskočil jako ostatní a to, že teď krásně napdnul, se nám moc hodilo. Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškou již večer. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Po každé přednášce následuje praktický nácvik. Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Počasí nám tentokrát přálo vrchovatě. Tak krásně už tady dlouho nebylo. Samozřejmostí je i odstřelení airbagu Snowpuls. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

neděle 23. 1. 2011
Tento druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a samozřejmostí je i ukázka práce lavinového psa. Pro Františka ale Jirka připravil rolbou trochu těžší podmínky, tak musela o něco později Kristýnka a vše úspěšně dohledat. A letos jsem si na všechny připravil závěrečný vědomostní test! o celkem zajímavé ceny :-)))!!!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři