Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 03/10

22.01.2010

(KRKONOŠE, Luční bouda 22. - 24. 1. 2010)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede?
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ... Jsou určeny pro všechny z vás, kteří se vydáváte na túry po sněhových pláních a cítíte potřebu dozvědět se o tomto bílém jiskřivém zázraku něco víc ...

sobota 23. 1. 2010
Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškou hned ráno v 9.00. Dnes se plně věnujeme lavinové záchraně. Po každé přednášce následuje praktický nácvik. Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Samozřejmostí je i odstřelení airbagu Snowpuls. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

neděle 24. 1. 2010
Tento druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a samozřejmostí je i ukázka špičkové práce lavinového psa. Tentokrát jsme měli navíc možnost si vyzkoušet, díky kolegům z polského GOPRu, i práci s RECCO vyhledávačem!!!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři