Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 02/2016

29.01.2016

"Když se nezkušení vzdávají, my vyrážíme razit stopu :-)))"
29. - 31. 1. 2016 KRKONOŠE, Richtrovky

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás.

Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:
Ujede To se mnou či neujede?

Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškami již večer. Hned ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí nám nadělilo velmi slušné podmínky, že se až tají dech :-))).

Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, zasypávání kamaráda, ... Přednášky, které následují, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-))) No a na úplný dnešní závěr ještě odpálíme dva airbagy od Mammutů. Všichni tak mají možnost vidět, jak který z nich funguje. A začíná padat PRAŠAN!!!
 

Druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a na samotný závěr ještě samozřejmá ukázka lavinového psa. Hledat zkusila Lavinka a hned po ní její učitelka Kristýnka a ta ji ukázala naprosto profesionální práci!!!

Velmi nás potěšili vaše velmi kladné reakce na náš kurz již na místě a pak o to víc i později v emailech, DÍKY MOC

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři