Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 02/11

07.01.2011

(KRKONOŠE, Luční bouda 7. - 9. 1. 2011)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

sobota 8. 1. 2011
Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškou již večer. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí je ale takové, že si ho plnými doušky užíváme :-))) Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky, které následují tentokrát až po praxi venku, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Díky tomu, že tady s námi cvičí také záchranáři z polského GOPRu, máme možnost vyzkoušet si hledání s vyhledávačem RECCO. Samozřejmostí je i odstřelení airbagu Snowpuls. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

neděle 9. 1. 2011
Tento druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a k velké lítosti nemůžeme uskutečnit ukázku práce lavinového psa, protože sněhu výrazn ě ubylo a nebylo ho kde brát ... A letos jsem si na všechny připravil závěrečný vědomostní test! o celkem zajímavé ceny :-)))!!!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři