Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ – BASIC 01/18

11.01.2018

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 11. - 14. 1. 2018)

Nový rok je tady a tentokrát parádní sněhové podmínky v Krkonoších 😊 Letos tímto Lavinovým kurzem BASIC zahajujeme sezónu!

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku: Ujede To se mnou či neujede? Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškami již v pátek večer. Hned ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí nám nadělilo velmi slušné podmínky, že se až tají dech 😊 Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, zasypávání kamaráda, ... Přednášky, které následují, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak 😊 No a na úplný dnešní závěr ještě odpálíme dva airbagy od Mammutů a jeden od Piepsů. Všichni tak mají možnost vidět, jak který z nich funguje.

Druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a na samotný závěr ještě samozřejmá ukázka práce lavinového psa. Lavinka přebírá štafetu po Kristýnce a laťka je nasazena hodně vysoko 😊, ještě má co dohánět.

Velmi nás potěšili vaše velmi kladné reakce na náš kurz již na místě, DÍKY MOC.

PODĚKOVÁNÍ: A samozřejmě musíme na tomto místě poděkovat především Bydžovi, který se stal naprosto nepostradatelným svým neskutečným nasazením a samozřejmě celému týmu Richtrovy boudy za skvělou podporu, klukům ze Skialpshopu za podporu materiálovou a samozřejmě také firmám: Boatpark, Alpsport, Mammut Brno, Obchod-outdoor.cz, ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři