Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 01/11

17.12.2010

(KRKONOŠE, Luční bouda 17. - 19. 12. 2010)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

sobota 18. 12. 2010
Sníh nás nezaskočil jako ostatní a to, že teď krásně napdnul, se nám moc hodilo. Ještě brzy ráno se vydáváme s Jiřím a Terezkou otestovat stabilitu lavinového svahu v Modrém dole pro Lavinovou předpověď HS ČR. Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškou hned ráno v 9.00. Dnes se plně věnujeme lavinové záchraně. I Honzík se s námi do toho vrhnul naplno !!! :-))) Po každé přednášce následuje praktický nácvik. Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Samozřejmostí je i odstřelení airbagu Snowpuls. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

neděle 19. 12. 2010
Tento druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a samozřejmostí je i ukázka špičkové práce lavinového psa. A letos jsem si na vás připravil závěrečný vědomostní test! o celkem zajímavé ceny :-)))!!!

Autorem těch lepších fotek je Honza Kotrch :-)
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři