Fotogalerie

LAVINOVÉ CVIČENÍ – PSOVODI HS ČR JARO 2010

29.03.2010

(KRKONOŠE, Luční bouda 29. 3. - 2. 4. 2010)  

Lavinové cvičení lavinových psů HS ČR se již tradičně uskutečnilo na Luční boudě v tomto jarním termínu.

Sjelo se sem přes 25 psovodů z celé ČR (nejen z HS, ale i z městské policie Praha a Ostrava, Jihočeské záchranné brigády, ...) a této akce se zúčastnili také psovodi z GOPRu (Polské horské služby) a HZS (Horské záchranné služby ze Slovenska).

Protože jsme byli všichni 100% soustředěni na výcvik našich čtyřnohých kamarádů, dovolím si vám dnes ukázat výběr fotografií (kromě svých několika málo) PANA psího fotografa a dnes velkého propagátora pracovních psů pana Josefa Růžičky. Doufám, že se na mne nebude zlobit, ale rád bych se s vámi s nimi podělil, protože je v nich patrné to obrovské nasazení nejen pejsků ale i jejich páníčků a ... a o tom to všechno v našem životě vlastně je :-))) Pan Josef Růžička se pravidelně zúčastňuje našich cvičení, pořizuje krásné záběry, ale také o naší práci krásně píše v odborných časopisech a za to mu samozřejmě patří náš velký dík!!!

PAN FOTOGRAF V AKCI :-)))
Tady se můžete podívat jak vznikají nádherné psí fotky ...

RANNÍ ROZCVIČKA
Nemáme ji sice s Kristýnkou a hlavně s Františkem moc rádi, ale za hezkého východu sluníčka nad Sněžkou se to letos vydržet dalo :-)))

PSOVODI A JEJICH PEJSKOVÉ
Tady je několik méně či více chlupatých tvářích našich dvou i čtyřnohých kamarádů včele s naším Šéfpsovodem Pavlem Hořejším a jeho novým parťákem jménem Rocky :-)

VÝCVIK MLADÝCH PSŮ
Několik málo fotek z výcviku našeho psího potěru. Protože je tento výcvik obzvlášť zaměřen na hru a rozdovádění, zatoulala se sem i krásná fotografie Petra Sochy z letošního Davosu, kde takhle rozdováděli kluci a holky naší Kristýnku :-)))

PÁNÍČEK JDE PŘÍKLADEM :-)))
Napovídat se nemá, ale ono to někdy prostě jinak nejde ...

ZAKOPÁVÁNÍ FIGURANTŮ
Proč se dřít s vykopáváním hlubokých záhrabů, stačí přeci někoho moc šikovnýho natvrdo zaházet, ne?

UKÁZKA NĚKTERÝCH PEJSKŮ V AKCI
Když se zaměříte na jejich oči, uvidíte v nich všechno ...

FIGURANTI V AKCI
Čím lepší figurant, tím lepší pejsek (stará pejskařská pravda). Nechali byste se také zaházet či přejet rolbou pod dvěma metry sněhu?

POD VRTULNÍKEM
Transport vrtulníkem je nutností při rychlém zásahu a nutností je také toto všechno pečlivě natrénovat. Tady máte například odlet Bada se svým páníčkem. A už jste viděli Kristýnku v nákupní tašce :-)?

KONTROLA MUSÍ BÝT!!!
Nad našimi zkouškami dohlížela velmi pozorně i zástupkyně z Ministerstva školství a opravdu ji nic neuniklo!!! Jsem moc rád, že jsem měl tu čest se přesvědčit, že takhle „vysoko“ se najdou i perfektní a normální lidi :-)

POZVÁNKA, VTÍPEK A CERTIFIKÁT ...
Co k tomu ještě dodat? S tím vtípkem opatrně, ono by mohlo nějakýho metodickýho génia napadnout, že by to šlo takhle řešit i u nás ...

KRISTÝNKA, FRENKY A KRAPET HOŘKOSTI NA ZÁVĚR
Frenky makal tvrdě 7 let!!! Vypracoval se hlavně svojí pílí a neskutečnou urputností ... Získal nejvyšší ocenění, které se lavinovým pejskům uděluje: CW, získal i 2x Atesty Ministerstva vnitra ČR, držel dlouhé lavinové pohotovosti, byl 3x nasazený na lavině a na celé řadě pátracích akcí a ani jednou nezklamal!!! VŽDY jsem se na něj mohl 100% spolehnout ... Nyní odchází do důchodu jako vážený profesor a na letošním cvičení byl už jen jako Kristýnčin doprovod a domácí trenér :-)))

Myslíte si, že takovýhle oddaný služební pejsek dostával za svou práci alespoň služební žrádlo? Hmm, dostával ... Jen se mne proboha neptejte, co to vlastně bylo zač, musel bych se hanbou propadnout, kdybych přiznal, že jsem mu to čas od času dával do jeho misky ...

Jedno ale vím, Kristýnka teď dosáhla na stupeň C, tedy ten už už nejvyšší, dostala také krásný dárek, záchranářskou dečku ušitou přímo na míru :-) Moc ji sluší ... Díky moc kluci :-)

Zatím vším je ale práce celé Kynologické brigády HS ČR, je perfektní pozorovat i ty nejstarší psovody, jak si znovu a znovu berou mladý pejsky a vrhaj se do tý těžký práce s takovým nasazením, jako tady znovu předvedli, to je obdivuhodný ... A to, že podle nějakých nesmyslných tabulek či nařízení, nemůžou lavinoví psi být v objektech HS ČR či jim někdo zase bude vnucovat takový žrádlo jako pět let Frenkymu, nás nezastaví, nesmí zastavit, to by bylo všechno špatně ... To by byla jen a jen naše ostuda! A ONI, ONI to moc dobře vědí ...


 

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři