Fotogalerie

LAGGINHORN (4 010 m) - J HŘEBEN - IVO

12.09.2015

(ŠVÝCARSKO, Wallis 12. 9. 2015)

PLÁNY, POČASÍ A TY ZMĚNY :-)))
Plány, které jsme původně měli, jsme museli postupně měnit. Vlastně i termín byl náhradní.

Na pátek, sobotu ale počasí vypadalo slibně, ale ... ale náš původní plán Weisshorn byl krapet zasypán sněhem, náhradní cíl byl ale ještě těžší.

Kompletní traverz Schreckhornu a Lauteraarhornu je neskutečný nářez poblíž Eigeru. Jenže přes Bernky přešlo sněžení den před odjezdem a tak jsme po domluvě s chatařem tenhle cíl zrušili.

Další náhradní cíl byl taky náramný - Mont Blanc du Tacul, Arête du Diable. Chatařka z chaty Cosmique potvrdila ještě den před plánovaným příchodem na chatu, že jsou podmínky dobrý a že si to užijeme, jenže ... jenže v pátek ráno přešla DALŠÍ nehlášená přeháňka a bylo opět vymalováno :-)

Ivo už vlastně dorážel sem a tak jako další náhradní výstup jsme vybrali parádní Severní hřeben na Weissmies ... Jééééénže :-))), když jsme přicházeli do sedla, odkud se do toho hřebene nastupuje, tak bylo na odvrácené straně a ve stinných partiích plno sněhu a to by pro tento výstup nebylo moc hezký. Lepší si je to užít za sucha :-)))

No a tak nastala POSLEDNÍ změna a my vyrazili na opačnou stranu na Jižní hřeben Lagginhornu :-)))

LAGGINHORN (4 010 m) J HŘEBEN
Výstup touto linií je parádní a dlouhý ... Lezli jsme po krásné a vyhřáté skále a skvěle si to užívali. Byli jsme tam vlastně jen dvě dvojice, všude klid a pohoda a pod námi na italské straně nádherné a nekonečné moře z mraků ... U kříže na vrcholu nasazujeme mačky a začínáme sestupovat.

Celý výstup jsme pojali na pohodu i s tím, že holt nestihneme lanovku ... a pak během sestupu svitla naděje, že bychom ji mohli stihnout. A protože už jsme vlastně měli po výstupu, tak jsme k lanovce vlastně jen vyklusávali po zátěži :-))) Skoro sprintem jsme dorazili k lanovce 2 minuty do zavíračky :-))) a opravdu jsme byli rádi, že jsme to stihli ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři