Fotogalerie

KRKONOŠE – ZÁCHRANNÁ AKCE UVÍZLÝCH ČLENŮ KRNAPu VE ZLEDOVATĚLÉM TERÉNU

06.03.2008

(KRKONOŠE, Luční bouda 6. 3. 2008)

Při návratu ze cvičného měření sněhového profilu jsme dostali s kolegy z HS ČR informaci, že na hřebenech Krkonoš (v místě zvaném Slunečníky) jsou tři turisté, kteří volají o pomoc ...

Foukal velmi silný západní vítr a povrch sněhu byl pokrytý mohutnou ledovou kůrou. K našemu překvapení se ale jednalo o tři členy dost často prolhané a zákeřně proradné organizace zvané KRNAP. Vydali se na výlet ze Špindlerovky, ale dostaly se až do míst, kde byl pohyb v běžkařských botách velmi nebezpečný, hrozilo totiž zřícení na Polskou stranu Krkonoš. Naštěstí měli možnost se alespoň částečně proti větru schovat za skalami a to také velmi rozumně udělali. Kromě nich jsme pomohli i dalším dvěma polským turistům, kteří se dostali do podobných problémů. Bylo velmi obtížné se k postiženým probojovat skútrem a tak jejich záchrana nejprve proběhla pomocí klasického horolezeckého lana a maček, teprve až z bezpečného místa byli celkem dost promrznutí odtransportováni do bezpečí na Luční boudu. 

... až se ucho utrhne!
Na boudu, kam mají všichni členové této tzv. ochranářské partičky zvané KRNAP, kvůli nehoráznému a podrazáckému chování celé řady z nich, vstup přísně zakázán!!! Tady se ale i přesto mohli tito právě zachránění a jinak pohodový lidi (bohužel zaměstnaný v tak zběsilé organizaci, jakou KRNAP bezesporu je) v klidu ohřát a posilnit. I já jsem těmto nešťastníkům pomáhal a to i přes to, že se nám doposud představitelé KRNAPu neomluvili za své nehorázné a opravdu nechutné chování po naší úspěšné záchranné akci dvou psů z Luční boudy v kotli Lomničky, kam se mimochodem nedostaly vlastní vinou a kdy jsme po nich ve dnech 1. až 3. ledna 2006 usilovně pátrali. Mimochodem poslední fenku jsme tehdy nalezli a zachránili až okolo 23.00 (byla tam již 5. den!!!). Kdy jsme celý večer ve strašné vichřici a za svitu čelovek prohledávali z lan skalní stěny pod Slezským domem a z vypětím všech sil a při 3. stupni lavinového nebezpečí jsme ji nakonec ze stěny úspěšně vyprostili... Tehdy na nás KRNAP poštval Policii ČR a podle slov představitelů KRNAPu jsem tam měli nechat obě nešťastné fenky (Bernský salašnický pes) chcípnout !!!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři