Fotogalerie

KOMPLETNÍ TRAVERZ BERNINY A PIZ PALU 2014

17.08.2014

(ŠVÝCARSKO, Bernina 17. - 18. 2014)

Bernina - Biancograt (4 049 m) – nádherná sněhová linie, která je proslavená po celém světě. A když už se máme pohybovat ve vrcholových partiích Berniny, tak se pokusíme přejít ještě přes Piz Palu (3 901 m) ...

(Ve 3.00 budíček a v 16.20 závěrečný rádleřík na lanovce :-)))
Tentokrát jsme náš plánovaný výstup na Piz Berninu přes Bincograt naplánovali tak, že se pokusíme ještě navíc o kompletní traverz Piz Palu. Vše pak zakončíme sestupem na Diavolezzu a po závěrečném pivku sjedeme lanovkou do údolí.

Hned ráno vyrážíme okolo 3.30 jen v tričku do tmy V dolních partiích je teplo a tak se nám jde dobře. Naopak od sedla výš je znát studený vítr, který se do nás pak celou dobou celkem silně opírá.

Kluci šlapou rychle a tak se po krátké pauze na chatě Rifugio Marco e Rosa vydáváme dál. Míříme k hřebínku vedoucímu na Piz Palu. Parádní lezení v mixovém uvodním hřebínku za chvíli měníme za uzoučké sněhové vrcholové partie. Nádherné rozhledy jsou pro nás krásnou odměnou.

Sestup je rychlý a za chvíli již přicházíme k restauraci a objednáváme si tři rádleříky Parádní túra s obrovským převýšením a neskutečnými rozhledy ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři