Fotogalerie

KOMPLETNÍ TRAVERZ BERNINY A PIZ PALU 01/2015

25.07.2015

(ŠVÝCARSKO, Piz Bernina 25. - 26. 7. 2015)

Asi nejtěžší (určitě fyzicky) horský přechod co chodíme!!!

Bernina - Biancograt (4 049 m) – nádherná sněhová linie, která je proslavená po celém světě. A když už se máme pohybovat ve vrcholových partiích Berniny, tak se pokusíme přejít ještě přes Piz Palu (3 901 m) ...

Tentokrát jsme náš plánovaný výstup na Piz Berninu přes Bincograt naplánovali tak, že se pokusíme ještě navíc o kompletní traverz Piz Palu. Vše pak zakončíme sestupem na Diavolezzu a přespíme tady v Berghausu Diavolezza a druhý den sjedeme lanovkou do údolí.

Hned ráno vyrážíme okolo 3.30 jen v tričku do tmy V dolních partiích je teplo a tak se nám jde dobře. Naopak od sedla výš je znát studený západní vítr, který se do nás pak celou dobou celkem silně opírá.

Vrchol je krásně suchý a tak se leze skvěle bez maček. Nádherné rozhledy, vyhřátá skála a 3 lanová družstva :-)))

Šlapeme celkem rychle a tak se po krátké pauze na chatě Rifugio Marco e Rosa vydáváme dál. Míříme k hřebínku vedoucímu na Piz Palu. Parádní lezení v mixovém uvodním hřebínku za chvíli měníme za uzoučké sněhové vrcholové partie. Počasí se kazí a tak za mlhy a větru opatrně postupujeme dál.

Sestup je již pomalý ale na jistotu a za chvíli již přicházíme k restauraci a objednáváme si tři rádleříky a večeři s ubytováním. Parádní túra s obrovským převýšením (přes 2 500 m jen do kopce) a neskutečnými rozhledy ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři