Fotogalerie

KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA ... NESKUTEČNÍ BRITŠTÍ VOJENŠTÍ VETERÁNI V AKCI ...

22.09.2016

(FRANCIE, Chamonix, hřeben Cosmiques 22. 9. 2016)

 “My comrades-in-arms across the Armed Forces are fighters by definition, fighters by nature. The Endeavour Fund aims to reignite that fighting spirit, and inspire those who have served their country to go on and achieve great things.”
- HRH PRINCE HENRY OF WALES  

Túra hřebenem Cosmiques na Aiguille du Midi je nádherná. Samozřejmě musím pominout plnou sezónu a případný nával davů této túry chtivých zájemců :-)))

Teď je v Alpách nádherně a vlastně tady nikdo není. Všichni se již před časem stáhli do svých domovů a my si tak můžeme vychutnávat podobné perličky téměř sami :-) Dnes při dálším skvělém průstupu jsme naším tempem "napohodu" dolezli v závěru jednu pomalejší trojku. Jaké bylo naše překvapení, když jsem si teprve v tomto momentu všimli, proč jsou vlastně pomalejší :-) Taky šli "napohodu" a v samotném závěru za mohutného povzbuzování dorazili na cílovou terasu stejně jako všichni ostatní i když trochu jinak :-)

Na závěr pak stačilo jen lehce odšroubovat mačky a namontovat zakončení na běžný provoz :-)

Velká gratulace všem!!!

KRÁTKÉ DOPLNĚNÍ POPISOVANÉHO PŘÍBĚHU:
Po krátkém dohledání na netu jsme našli tyhle stránky s neuvěřitelnými příběhy:
www.endeavourfund.co.uk

Týpek na našich fotografiích se jmenuje Neil Heritage a je válečným veteránem, který přišel o nohy nad koleny ve Fallúdže, v Iráku při bombovém útoku.

V momentě, kdy jsme ho potkali, tak zrovna absolvoval 10 denní horolezcký kurz v Chamonix.
 

Po zranění už stihnul dát kompletní triatlon, naučil se lyžovat, vesloval přes Atlantik a letos, letos se pokusil vylézt na Matterhorn. Dostal se až do výšky 3 650 m!!! a pak zase sestoupil zpět. Tady se můžete podívat na video z tohoto výstupu Matterhorn Challenge 2016.

Další zajímavosti naleznete zde na fb: Climb2Recovery

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři