Fotogalerie

IKAR 2010 – SVĚTOVÝ KONGRES HORSKÝCH SLUŽEB

06.10.2010

(SLOVENSKO, Starý Smokovec 6. - 9. 10. 2010)

Každý rok se koná v tuto dobu setkání představitelů jednotlivých horských služeb z celého světa. Letos se tato akce uskutečnila ve Vysokých Tatrách a letos jsem měl možnost se tohoto setkání zúčastnit i já :-).

IKAR 2010
Celé tento celosvětový kongres je vždy rozdělen na práci jednotlivých komisí (pozemní záchrana, letecká záchrana, lékařská komise, lavinová záchrana s podkomisí kynologickou) a pak se také celá řada témat projednává napříč celým tímto spektrem. Já jsem se zúčastnil zasedání lavinové a kynologické komise.

Celá řada přednášek byla velmi zajímavá – zajímavé lavinové záchranné akce po celém světě, laviny z mokrého sněhu v Norsku, výcvik lavinových psů ve Švýcarsku a v Kanadě a velmi zajímavá byla také prezentace švýcarských kolegů o jejich záchranných akcích v Nepálu.

A pro mne bylo samozřejmě také velkým potěšením pozdravit se zde s celou řadou kolegů, se kterými jsem se doposud stýkal pouze v rámci různých lavinových kongresů či pracovních setkání. A samozřejmě bylo parádní absolvovat celý tento kongres právě společně v týmu s mými kolegy z naší Horské služby a dalšími přáteli a kamarády, kteří se této velkolepé akce také zúčastnili.

NÁČELNÍK BROŽEK, ACH JO ...
Přesto, že jsem si účast na tomto kongresu platil sám ze svého, náčelník HS ČR se z nějakého prazvláštního důvodu snaží opět lhát a nestydatě tvrdí, že mi to platil on, repektive HS ČR :-))) 

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři