Fotogalerie

HŘEBEN ROCHEFORT, NADELHORN, LEZENÍ V OKOLÍ CHAMONIX, …

05.07.2008

(FRANCIE, ŠVÝCARSKO, Mont Blank, Wallis 5. - 17. 7. 2008)

Tentokrát se počasí úplně zbláznilo a my ho museli neustále řešit. První dny jsme mohli jen čekat pod střechou a sem tam jen trochu lízt. Na ledovec jsme vyrazili až v úterý.

Vyjeli jsme lanovkou na Aiguille du Midi (3 842 m) a přešli na chatu Refuge des Cosmiques (3 613 m). Odtud jsme brzy ráno vyrazili jsme na chatu Refugio Torino nuovo (3 371 m). Po krátké pauze jsme nastoupili na hřeben Rochefort. Když jsme dorazili až na něj, nebylo nám dost dobře, navíc foukal silný nárazový vítr a tak jsme raději sestoupili zpátky k chatě. Druhý den jsme nastoupili znovu a tentokrát vše klaplo na výbornou a my si výstup maximálně užili. Výstup na Aiguille de Rochefort (4 001 m) patří mezi jedny z nejkrásnějších v Alpách. Linie tohoto hřebínku dostane snad každého. Náš výstup byl navíc umocněn perfektním a rychlým postupem a tak jsme po krátkém odpočinku opět na chatě Torino. Z ní jsme vyrazili lanovkou zpět do Chamonix. 

Počasí nás ale v tuhle chvíli zradilo a my tak měli před sebou 3 dny opravdového hnusu. Další náš plán byla Lenzspitze (4 292 m). Tady nás tentokrát zradili naopak boty a stržené mozoly … Původní plán jsme trochu pozměnili a výstup na Nadelhorn (4 321 m) a Stecknadelhorn (4 241 m) taky stáli za to …
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři