Fotogalerie

HONZÍČEK – LÉTO 2011, ANEB VÝCVIK MLADÉHO GUIDA

08.08.2011

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 8. 8. 2011)

Tak je tady přelom léta. A já s vámi vyrážím téměř denně do hor, lezeme vzhůru na všechny možné vrcholy, sbíháme do dolin a zase se pomocí lanovek vydáváme vzhůru k dalším vysněným kopcům ...

V krátkých pauzách se ale mám možnost zastavit alespoň na pár okamžiků „doma“. Doma u svých nejbilžších a ten úplně nejbližší se tady rozkoukává nejen po Švýcarsku ale hlavně po světě úplně poprvé :-)))

Výcvik mladého guida je velmi složitá věc :-))) Nesmí se bát ničeho a tak se učí prát s Kristýnkou o klacíček.
Pak následuje výjezd lanovkou s ukázkou nádherných hor všude kolem. Túra s mámou na zádech (táta si je šetří :-))) A naopak s tátou, jak jinak, v lanovce :-)))

No a doma srandičky, schovávání se, mezitím táta nenápadně podstrčí do cesty mačky.

Pak samozřejmě následuje tvrdý výcvik poslušnosti, což nabíde nepřeberné množství Honzíčkových grimas :-))) 

Výlet mezi lidi :-))) A nácvik chůze po různých terénech: asfaltu, hřišti se závěrečným výstupem po klouzačce :-))) Mezi tím řádný odpočinek v autě při přejezdu mezi jednotlivými tréninkovými výstupy :-)))

První Honzíčkova plavecká tempa v opravdovém horském jezírku. Návštěva Chamonix a ukázka opravdových GUIDŮ. Je vidět, že Honzík je mezi nimi jako doma, prostě na pohodu!!!

Výcvik mladého guidíka je prostě nepřetržitý proces a Zuzka se tohoto úkolu ujala opravdu dokonale a já jen dolaďuji nepatrné drobnůstky :-)))

A pak zase mámino mlíko a šibalský výraz naznačuje, že se mu dosavadní výcvik více než zamlouvá ... :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři