Fotogalerie

HISTORICKY PRVNÍ SVATBA PŘÍMO NA VRCHOLU MATTERHORNU

15.09.2012

(ŠVÝCARSKO, Zermatt 15. - 16. 9. 2012)

Výstup na Matterhorn má své kouzlo :-) Láká mnoho z vás a Evě s Honzou se navíc splnil jejich velký sen, vzali se přímo na vrcholu Matterhornu. Měli tam asi historicky první českou svatbu.

Pro nás to byl ale určitě historicky první moment, kdy jsme na vrcholu hory měli čest oddat někoho z vás :-))) Ale vše mělo být na samotném začátku úplně jinak :-))).

Hned na počátku je potřeba říct, že o Matterhornu vůbec nebyla řeč :-))) Původní plán byl Eiger, hřebenem Mittellegi. Byl to totiž Evy obrovský sen ... Oficiální obřad byl naplánován v jeho blízkosti. Jenže plány jsou věc jedna a realita je věc druhá. Měli jsme na výstup k dispozici 4 - 5 dní kvůli rezervě na počasí, ale hned na počátku nám počasí překřížilo plány. Přišla obrovská fronta špatného počasí a na Eigeru připadlo cca 70 cm nového sněhu. A jako absolutním zázrakem zůstal zrovna Matterhorn téměř čistý. Když jsem tuto změnu domlouval s Honzou a Evou, nebylo to jednoduchý ... Evě to přišlo strašně líto. Naopak Háček vůbec nechápal, proč se cpeme na Matterhorn, když celé Alpy chytily to, co chytily, ale internet je mocná zbraň :-))) Matterhorn byla naše jediná jistota parádního výstupu, který by se k takovéto události prostě hodil.
Ještě den před výstupem při setkání na Hörnlihutte dochází k poslední krizi :-) Eva poprvé zblízka uvidí trasu a o něco později i Háčka a je jí znovu do pláče :-))) Snažíme se uvolnit atmosféru a hned ráno vše naplno propuká.

HISTORICKY PRVNÍ ČESKÁ SVATBA NA MATTERHORNU
Ráno z chaty vyráží náš svatební průvod okamžitě po snídani a samozřejmě do naprosté tmy. Nejprve svědek, fotograf, drůžička a hlavně skvělý gajd Háček spolu s ženichem. Pak oddávající, druhý svědek, taky fotograf a taky tak trochu gajd já a hned za mnou ta nejdůležitější členka našeho miniprůvodu, NEVĚSTA!!! Výstup probíhal samozřejmě na pohodu, i když nevěsta si nebyla právě tou pohodou tak úplně jistá :-))) Šli jsme společně a užívali jsme si naprosto perfektního počasí.

Na vrcholu jsme v 9.40 a nejprve si na moment oddechneme :-) Svatý Bernard nám dává své požehnání a směřujeme k Italskému kříži. Tady má vše proběhnout. Nesnažím se zatím myslet na samotný obřad, ještě nás čeká přejít celý ostrý vrcholový hřeben. Konečně jsme u kříže a tak nezbývá popřát těmhle dvěma neskutečným šílencům hodně štěstí do společného života, secvaknout je expreskou a vyzvat je k novomanželskému políbení :-))) Nevěsta se samozřejmě krásně ozdobila závojem a ... a pak nezbylo nic jiného, než vyrazit směrem dolů a pro novomanžele do společného života :-)))

Takže: "Honzo a Evi, mějte se rádi a buďte spolu šťastní :-)"
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři