Fotogalerie

HAUTE ROUTE - SKIALPOVÝ PŘECHOD

30.04.2006

(FRANCIE, ŠVÝCARSKO, Mont Blanc, Wallis 30. 4. – 6. 5. 2006)
 
Končí zimní sezóna a nadešel tak čas na absolvování nejslavnějšího Alpského skialpového přechodu. Nejprve jsme se aklimatizovali v Mekce světového horolezectví a našeho budoucího cíle Zermattu.

Výstup na Castor jsme museli kvůli možnému lavinovému nebezpečí vzdát (tolik praskavých zvuků jsem už dlouho neslyšel ...). A tak jsme vystoupali na Pollux a o něco později jsme sjeli do Zermattu.

Předpověď počasí máme do čtvrtka a naznačuje, že lepší počasí jsme si opravdu nemohli přát. A předpověď opět nelhala. Bohužel, ještě netušíme, že do čtvrtka bude opravdu fajn ale na další poslední dva dny se má úplně zkazit ...

Z chaty Chanrion jsme to tedy dorazili až do Zermattu za den. Ještě brzo ráno jsme se ale pokoušeli přejít přes Pigne d´ Arolla, ale v průběhu výstupu nám začalo být více než jasné, že s výhledy to dnes nebude stát za nic. Volíme proto zkratku a rychle pokračujeme k našemu celkovému cíli. Sjezd pod severní stěnou Matterhornu bohužel jedeme za velké oblačnosti a Zmuttgletscher už má také zimní sezónu dávno za sebou.

Absolvovali jsme celý přechod za pouhé 4 dny ... Poslední den to byl tedy nášup, ale vidina obrovského cíle nám dala křídla ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři