Fotogalerie

GROSSVENEDIGER, GROSSGLOCKNER – POHODOVÝ ZÁVĚR SKIALPOVÉ SEZÓNY

01.05.2008

(RAKOUSKO, Hohe Tauren 1. - 4. 5. 2008)

Předpověď počasí slibovala celkem krásný víkend, na tuhle dobu ještě neskutečná fůra sněhu, svátky a chuť vyrazit ještě na závěr sezóny někam za skialpovým dobrodružstvím.

Grossvenediger (3 674 m)
Slibovaný taxík ještě kvůli velkému množství sněhu nejezdil a my tak museli šlapat od auta z údolí pěšky. Kdo znáte výstup na Kũrsingerhũtte, tak určitě víte, že rozhodně není zadarmo. Chatař nám sice přijel skútrem pomoct alespoň s báglama, ale i tak jsme si tohle krásný údolí užili plnými doušky :-)))
Další den ráno jsme vyrazili na první vrchol. Počasí bylo supr ale jako obvykle, samotný vrcholek byl zahalen do mraků. Od sedla nebylo vidět ani na krok, ale přesto jsme i přes neproniknutelnou mlhu cítili blízkost sluníčka. U vrcholového kříže jsme se v klídku vyblbnuli s fotkama. Nádherný pocit, když jste na vrcholu krásnýho kopce jen se svými blízkými.

Grossglockner (3 789 m)
Výstup na Stũdlhũtte již probíhal podle původního plánu. Až na jeden drobný detail... Všichni, které jsme potkali, když sestupovali z chaty dolů a nebylo jich málo, nám shodně tvrdili, že chata je natřískaná až na půdu a že se tam prostě nevejdeme. Jenže, ještě jsou naštěstí na světě místa a lidi, pro které je dané slovo svaté ... Předem domluvená místa jsme samozřejmě zajištěné měli a nebyl problém ani s ubytováním pro Kristýnku.
Ráno jsme vyráželi poměrně brzy. Sněhové podmínky a počasí byly fantastický a tak jsme už za dvě hoďky seděli pod vrcholovými partiemi. Přestal foukat vítr a tak jsme na výstup měli dostatek času, ale ... Jenže se nás, zájemců o vrchol, tady setkalo krapet víc. Nakonec jsme si ale úspěšné vrcholové pocity u nejvýše položeného kříže v Rakousku v pohodě vychutnali ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři