Fotogalerie

GROSSVENEDIGER A GROSSGLOCKNER SKI 2017

13.05.2017

(RAKOUSKO, Vysoké Taury, Grossvenediger, Grossglockner 13. - 16. 5. 2017)

Druhý nejvyšší vrcholek Vysokých Taur Grossvenediger (3 674 m) - Velký Benátčan láká od nepaměti k výstupům.

Za příznivých podmínek můžeme z vrcholku, který je mimochodem obklopen čtyřmi velkými ledovci, pozorovat nejen Grossglockner - nejvyšší vrcholek Vysokých Taur (náš příští cíl), ale i okolní scenérie vodopádů, jezer a hor všude kolem.

Grossglockner (3 789 m) - Velký zvoník, nejvyšší vrcholek nejen Vysokých Taur ale dokonce i celého Rakouska byl zdolán už 29. července 1800 legendárními horskými vůdci a zároveň bratry Klotzovými. Výstup na Grossglockner nabízí relativně krátký ale zároveň velmi intenzívní výlet, který je umocněn vzdušnými vrcholovými partiemi. Jedná se opravdový Alpský výstup se vším všudy..

Vydáváme se na Kuringerhutte a to celkem pohodlně, taxíkem :-))) Slunce krásně svítí a my pak stoupáme přímo k chatě a kocháme se neskutečnými výhledy.

Další den vyrážíme za naším prvním cílem v pořadí - na Grossvenediger. Podle norské předpovědi se má okolo poledne na chvilku udělat líp, pak se má udělat úplně hnusně a tak se snažíme vše dokonale načasovat. Jenže to s norskou předpovědí prostě není možné :-))) Nejenže se okolo poledne neudělalo líp, ale pak dokonce hnus nepřišel. Naopak se počasí vylepšovalo a okolo 16.00 bylo úplně jasno :-) To už jsme ale již seděli zpět na chatě ...

Viděli jste film: "Vše je ztraceno?"
My jsme během našeho výstupu zažívali podobné pocity, jako Robert Redford. Nebáli jsme se sice utopení, ale hrozbou se nám stalo super skialpové vázání, které se podle předpokladů začalo již při výstupu rozpadat :-))) Přes veškeré úsilí to nakonec skončilo jízdou na jedné lyži :-)))

Další den se počasí zkazilo již úplně, napadlo asi 20 cm mokrého sněhu, později už jen pršelo a my tak museli změnit naše plány. Vydali jsme se tedy za naprosté mlhy směrem na Keeskogel 3 291 m odprošovat boha prašanu za loňské neskutečné faux pas :-)))

Tak snad dáme Glockner příští rok :-)

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři