Fotogalerie

GROSSVENEDIGER (3 666 m) - SKIALPY 2016

07.03.2016

(RAKOUSKO, Hohe Tauren 7. - 11. 3. 2016)

Výstup na Grossvenediger patří mezi skialpové klasiky. Nás sem vlastně ale zahnalo počasí. Předpověď velmi silného sněžení po celém alpském hřebenu nás nutila hledat místo se sněžením naopak nejmenším a navíc s možnostmi túr relativně lavinově bezpečných.

Původní plán skialpů v okolí Říma zase nevyšel proto, že tam naopak sníh chyběl :-)))
 

Na Kursinger hutte (2 558 m) se dostat není vůbec legrace. Naštěstí chatař nabližuje zájemce, co jen to jde. Za těchto podmínek nás dovezl skoro až k Post Almu, což je poslední chata dole v údolí. Pak jsme již šlapali nejprve k nákladní lanovce, kde jsme vyložili zbytečnou zátěž a pak na "lehko" lehce až na samotnou chatu :-)))

Na chatě nás přivítali Manfred (zástupce chataře) a Míra (český kuchař z chaty, toho času na dovolené :-) a vytvořili jsme tak na několik dní pevné a nerozlučné osazenstvo chaty. Večer se tady také potkáváme se Ženou za pultem a krásně, na první pohled, vyhlížející hrou "Člověče nezlob se" :-)))
 

Další den příval sněhu pokračoval a k chatě se tak neprobojovali další zájemci. My naopak vyrazili vzhůru na Keeskogel (3 291 m). Bořili jsme se kousek pod kolena a to máme celkem široké lyže :-) Skončili jsme tak těsně pod vrcholem, na skalním hřebínku. Parádní sněžení, parádní mlha, kousek parádního sjezdu :-)))

Další ráno se mělo vyjasňovat ale také měl přijít silný vítr. A taky přišel ... Hned ráno to byl šok, půl metru krásně kyprého sněhu z předchozích dní prostě zmizel!!! Vítr chatu bičoval celý den. Domluvili jsme se, že klukům pomůžeme odházet terásku. Více jak 15 kubíků jsme naházeli pod terasu asi za tři hodinky :-))) Parádní trénink na laviny ... Navečer jsme ještě vyrazili na krátkou procházku.
 

Vrcholový den!!! Dáváme si krapet na čas, až se sluníčko začne dostávat až na ledovec. Pak jsme vyrazili, letos prý podle Manfreda jako první z této chaty na Venediger. Čeká nás kompletní prošlapávání stopy, po ledovci navíc raději na laně. Ani nám moc nevěřil, ale my z východu neznáme cesty zpět :-))) Parádní výhledy nám byly neskutečnou odměnou. Sami na celé cestě a teprve až v odpoledních hodinách se k chatě probíjejí další skupinky. My ale míříme dolů až do údolí. Budeme spát na Post Almu, parádní tečka za naším výletem, kdy jsme se jako jediní probojovali na chatu a zároveň jsme jako první letos vystoupili na Grossvenediger :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři