Fotogalerie

FREERIDOVÉ CAMPY – ST. ANTON 02/14

15.02.2014

(RAKOUSKO, St. Anton 15. - 18. 2. 2014)

Za anglickým slovem freeride se neskrývá žádná nová lyžařská disciplína pro pár bláznivých nadšenců. Jedná se naopak o aktivitu, kterou lidé provozovali již na samotném počátku lyžování.

Freeride je prostě jízda na lyžích či na snowboardu ve volném terénu. Dnes je freeride běžnou lyžařskou disciplínou téměř pro každého.
Láká vás pohodový freeride?
Pojeďte si ho vyzkoušet s námi do jedněch z nejlepších středisek v Alpách :-)

SOBOTA 15. 2. 2014
Po poledni jsme vyrazili přímo ke křížku :-) Směr jízdy je jasný, jdeme do prašanu :-))) Průjezd údolím opět stojí za to. Vychutnáváme si ho plnými doušky. Je s námi Ivo a ten, jak my všichni víme, umí pořádně nasněžit. Dostává zcela jasné pokyny kolik centimetrů dalšího nového prašanu budeme potřebovat :-)))

NEDĚLE 16. 2. 2014
Celý den Ivo sněží a sněží, zkoušíme dát nějaký ten freerajdek, ale difůze nás zahání zpět na sjezdovky. Vrhneme se tedy na lavinové přístroje a pěkně si s nimi potrénujeme, snad je nebudeme potřebovat :-)

PONDĚLÍ 17. 2. 2014
Parádní prašan je tu, obloha se sluníček slibuje nádherný den :-) Ve vrchních partiích se snažíme rozjezdit a postupně odpaňujeme zdejší svahy pokryté prašanem.

Pak se chceme vrhnout do severní stěny pod hřeben a hned v úvodu bohužel Martina padá a ... a přesto, že na první pohled nešlo o nějak obrovský pád, dochází ke zranění. Nejprve to vypadá na šlachy v kotníku a tak ještě společně vytraverzováváme na sjezdovku. Ale tady to už dál nejde. Následuje transport k sanitce a u doktora se dovídá, že si zlomila kůstku v oblasti kotníku ... Michal jede s ní a stará se o ní.

My zbývající se po krátké pauze vydáváme znovu ke křížku za panenským prašanem. Tentokrát volím přímější variantu a prašan tady máme jen pro nás :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři