Fotogalerie

FREERIDE GLETSCHER MARATHON 2018

07.04.2018

(CHAMONIX, SAAS GRUND, VALFURVA 7. - 14. 4. 2018)

Umíte si představit jízdu obrovskými ledovci ve stínu Matterhornu a Monte Rosy, pod severní stěnou Grandes Jorasses a nebo sjezd z nejvyššího vrcholu Evropy z Mont Blancu?

My měli letos přesně tyto plány. Člověk ale je stále jen hříčkou přírody a tak jsme naše vysoké cíle museli krapet poupravit

V neděli nás brzo ráno čeká přejezd do Chamonix. Výjezd lanovkou na Aiguille du Midi (3 842 m). Obhlídka Mont Blancu z terasy lanovky. Krátký sjezd na ledovec. Čeká nás dlouhatánský průjezd Vallé Blanche, který tentokrát končí až v Chamonix.

Další den se pokoušíme o výstup na Allalinhorn (4 027 m). Kousek nad sedlem v silné vichřici ale točíme. Od lyží se mi zde začínají šířit zlověstné praskliny a tak v neproniknutelné mlze najiždíme ledovcem zpět ke sjezdovkám.

Počasí jako by se proti nám totálně spiklo. Na hřebenech fučí přes 80 km/h, všude tady panuje lavinová trojka a nic není vidět. Nezbývá než udělat úhybný manévr a tak klukům navrhuji dvě přepychové túry v panenském prašanu s převýšením okolo 1 500 m.

Přejíždíme tedy do Hotýlku Forni sice do lavinové čtyřečky, zato ale opravdu s luxusním panenským prašanem Teď jen jde o to, aby na nás opravdu zbyl na obou túrách opravdu panenskej Když ale máte k dispozici předpověď počasí, které můžete věřit a "párkrát" jste tady již byli, tak je šance opravdu vysoká, že vám prachový a hlavně panenský sníh bude stříkat až do pusy , stačí jen zvolit správné pořadí ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři