Fotogalerie

FREERIDE CAMP - ST. ANTON 02/2018

03.02.2018

(RAKOUSKO, St. Anton 3. - 6. 2. 2018)

Za anglickým slovem freeride se neskrývá žádná nová lyžařská disciplína pro pár bláznivých nadšenců. Jedná se naopak o aktivitu, kterou lidé provozovali již na samotném počátku lyžování.

Freeride je prostě jízda na lyžích či na snowboardu ve volném terénu. Dnes je freeride běžnou lyžařskou disciplínou téměř pro každého.

PRŮBĚH KEMPÍKU
Po tréninku s pípákama, lopatama ale i sondama se konečně vydáváme jezdit 😊

Nejprve pár jízd na rozježděnou a už razíme ke křížku za prašanem. Přímou variantou se dostáváme do naprostého prašánku a tak si užíváme, jak to jen jde 😊

Další den je pro nás hlavním cílem Valluga a její západní stěna. Sem berou s lyžema jen s guidem. Vše od samotného počátku probíha na jedničku. Z terasy krátký výhled a už jdeme na to! Jenže hned v prvních metrech pod lávkou Honzovi vypíná lyže, on nečekaně padá ... Sice né moc, ale je z toho vyhozené rameno. On se vrací zpátky na lanovky a do Antonu k doktorům, my i s jeho ujetou lyží valíme do Zursu. Krátká pauza na oběd a u auta (s lyží) a ještě se vydáváme na Albonu, do její severní stěny se dorazit 😊 Honza ještě večer podstupuje operaci.

Ráno nás ještě čeká severka s parádními převějemi. Najíždíme do ní a hledáme parádní úseky s prašanem. Na závěr ještě s Michalem sjídíme až do Stubenu. Začátek skvělý, v samotném závěru je znát průven, který zde večer panoval 😊

Parádně jsme si zajezdili a Honzovi to nakonec také dobře dopadlo!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři