Fotogalerie

FREERIDE CAMP - ST. ANTON 01/2018

17.01.2018

(RAKOUSKO, St. Anton 17. - 20. 1. 2018)

Za anglickým slovem freeride se neskrývá žádná nová lyžařská disciplína pro pár bláznivých nadšenců. Jedná se naopak o aktivitu, kterou lidé provozovali již na samotném počátku lyžování.

Freeride je prostě jízda na lyžích či na snowboardu ve volném terénu. Dnes je freeride běžnou lyžařskou disciplínou téměř pro každého.

PRŮBĚH KEMPÍKU
Ráno vyrážíme se staženými půlkami do Antonu. Červený nápis s obrovskou čtyřkou proklatě budí respekt. Oblačnost dovoluje také jenom něco málo, ale brzy nalézáme prašánek a pak už to jde jedna jízda za druhou. Samozřejmě se také připravujeme na nejhorší a secvičujeme proto lavinovou záchranu.

Další den se okolo oběda roztahují mraky a my konečně vidíme 😊 Super, pár dalších parádních jízd. Kromě toho jsme si našli luxusní motivaci na návštěvu restaurace na obídek a tak 😊 No a pak taky učím kluky, jak najít ztracenou lyži v prašanu na první šťouchnutí hůlkou, když už ji chudáci hodinu a půl hledají 😊 Na večer ale zjišťujeme, že se z Antonu nedostaneme do našeho penzionu. Kvůli lavinám je Anton uzavřen a my čekáme v restauraci přímo proti lavinovému svahu se zapnutými pípáky, jak to dopadne 😊

Poslední den nám štěstí přeje. Samozřejmostí je další nový prašan, ale tentokrát se rozjasňuje a my si tak můžeme dovolit neskutečný prvosjezd hodně divokým žlábečkem.

Při vší opatrnosti jsme si tak mohli hodně dobře zajezdit. Super parta podrthla tohle povedené dobrodružství 😊

Tady je krátké videjíčko od kluků
 

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři