Fotogalerie

FREERIDE CAMP - DISENTIS, HELISKIING 2014

22.03.2014

(ŠVÝCARSKO, Disentis 22. - 26. 3. 2014)

Za anglickým slovem freeride se neskrývá žádná nová lyžařská disciplína pro pár bláznivých nadšenců. Jedná se naopak o aktivitu, kterou lidé provozovali již na samotném počátku lyžování.

Freeride je prostě jízda na lyžích či na snowboardu ve volném terénu. Dnes je freeride běžnou lyžařskou disciplínou téměř pro každého.

Láká vás pohodový freeride?
Pojeďte si ho vyzkoušet s námi do jedněch z nejlepších středisek v Alpách :-)


Přemisťuji se jen o kousek dál :-) A předpověď počasí slibuje nádherné a až neskutečné zážitky. Na vrcholcích hor se očekává cca 0,7 - 1,0 metru sněhu :-))) Velmi rychle skončí doba ježdění "jen" po firnu :-)))

SOBOTA A NEDĚLE 22. A 23. 3. 2014
Sněžení nás zatím nikam moc nepustí. Jezdíme v rámci střediska a kvanta sněhu jsou již sakra znát :-)))

PONDĚLÍ 24. 3. 2014
Dnes vyrážíme vláčkem do Andermattu. Vyrážíme vzhůru jednou z prvních lanovek. Středisko se teprve otevírá :-) Kdyby byla lepší viditelnost, tak by to bylo dokonalé. Ale i tak sněhové přívaly stály za to. Na závěr jsme si střihli sjezd až do Hospentalu. Místy náročný ale neustále v prašanu :-)))

ÚTERÝ, STŘEDA 25. A 26. 3. 2014
Počasí se neustále vylepšuje :-) Dnes vyrážíme přímo do Disentisu. Zdejší středisko je vyhlášené svými terény a hned první jízda tyto pověsti potvrzuje :-) Postupně se nám daří odpaňovat další a další svahy. Naštěstí pro nás se otvírá další část střediska, kde začínáme odpaňovat neskutečné žlaby :-))) Není čas na pauzy, není čas na odpočinek, protože: "PRAŠÁÁÁN!!!" :-))) A na závěr si vždycky střihneme sjezd až do údolí, přímo k našemu neskutečnému bydlení s bazénem :-)))

ČTVRTEK 27. 3. 2014
Díky drobné změně mého následujícího programu mi zůstává tento den k dispozici a protože všichni ostatní jsou VELMI, VELMI natěšeni na heliskiing, začínáme připravovat přesně právě tento program. S Markusem, exelentním pilotem, jsme se domluvili na tom, že hned ráno, až bude jasné, jaké počasí bude, se domluvíme. Všechny předpovědi nám dávají velké šance, jen Norové jsou rozhodně proti, mno, uvidíme :-)))
Ráno letíme. Jdeme do toho. Počasí je nakonec zatím perfektní. Létání v tomto místě Švýcarska je o dvou velkých letech. Nejprve od auta do sedla. Pak následuje přehezd ledovce a sjezd obrovským žlabem plným prašanu od kterého sjíždíme dál a dál a pak na nás na malé mýtince čeká vrtulník. Pak znovu nahoru a pak sjezd na opačnou stranu. Dneska je i druhý sjezd v prašanu a všichni jsme z něj úplně u vytržení :-))) Za zmínku stojí i to, že druhé přistání proběhlo trochu divočeji :-) Na vrcholcích hor se již začala tvořit oblačnost a tak nás Markus vysadil přímo na ostrém hřebínku nad 40 stupňovými svahy a pak to "poslal" přímo dolů, aby se dostal bezpečně dolů na heliport. Parádní akce, neskutečné jízdy :-))) 

FREERIDE CAMP DISENTIS ALPY4000.CZ - DALŠÍ LET


FREERIDE CAMP DISENTIS ALPY4000.CZ - DALŠÍ LET


FREERIDE CAMP DISENTIS ALPY4000.CZ - PRAŠANOVÝ NÁŘEZ

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři