Fotogalerie

FREERIDE CAMP DISENTIS 0118

10.03.2018

(ŠVÝCARSKO, Disentis, Oberalppass 10. – 14. 3. 2018)

Za anglickým slovem freeride se neskrývá žádná nová lyžařská disciplína pro pár bláznivých nadšenců.

Jedná se naopak o aktivitu, kterou lidé provozovali již na samotném počátku lyžování. Freeride je prostě jízda na lyžích či na snowboardu ve volném terénu. Dnes je freeride běžnou lyžařskou disciplínou téměř pro každého.

Tady naleznete další podrobnosti. 

SOBOTA 10. 3. 2018
Příjezd proběhl v poklidu, jen počasí nám hned na počátku moc nepřálo. Vydali jsme se tedy do Oberalppassu vláčkem a při sjezdu dolů jsme si nacvičili pípákování a lopatování. O něco později jsme se již ubytovávali v parádním apartmánu s proskleným výhledem do blízkých hor a zasněžených svahů.

NEDĚLE 11. 3. 2018
Dnešní jsme vyráželi směr Disentis. Lanovkami vzhůru do horních poloh. Snažili jsme si tady najít úseky na první naše jízdy. Počasí si ale opět začalo zhoršovat, ale i přesto jsme se pokusili projet až do údolí ke spodní lanovce. Sníh byl ale navlhlý a tahal za nohy. Proto následoval rychlý návrat do vyšších poloh.

PONDĚLÍ 12. 3. 2018
Počasí bylo již lepší, ale kvůli lepšímu sněhu ve vyšších nadmořských výškách jsme se vydali znovu vláčkem do Oberalppassu a odtud na pásech na Patzolastock. Šli jsme pomalu a rozvážně 😊 A u vrcholku jsme si neodpustili takový pěkný sjezdík přímo z hlavního hřebene. Další sjezd byl krásný a v čistém prašánku.

ÚTERÝ 13. 3. 2018 – HELISKIING
Potřebovali jsme dneska uskutečnit heli. Předpověď počasí slibovala parádní počasí … Plán byl dva dlouhé sjezdy s dvouma dlouhými lety, ale nakonec bylo vše trochu jinak.

Po přivítání s Tobiasem, místním pilotem, se ujišťuji, jak vypadá počasí nahoře. Přeci jenom poletíme tam jako první skupina po této periodě sněžení a bylo by dobré a hlavně bezpečné, abych do jednotlivých nájezdů dobře viděl. Ujišťuje mne, že vše je ok a tak se ještě zeptám, jestli by s námi nemohla letět Zuzka, že má ráda i lopingy 😊 Prý: No problééém!

Zuzka se tuto radostnou novinku dozvídá až teď a to už ji cpeme do vrtulníčku. Start a za chvíli míříme do hor. Jenže … jenže kousek pod hřebeny se již natlačily mraky, které měly dorazit až po poledni. Pilot nalétává mezi ně a pak se dostáváme do dalšího mraku a v mlze kličkujeme od hory k hoře, do toho semtam propad a Zuzka se loučí se životem 😊 Nakonec po krátké komunikaci s Tobiasem dohadujeme, že poletíme jen jeden let a že nás vysadí na jednom z vrcholků. Můj úkol bude v této mlze najít cestu k sedlu a sjet s lidmi 45° svah plný prašanu až do údolí. Sníh je perfektní a sjezd je super i když nevidím rozdíl mezi vzduchem a sněhem. Postupně se dostáváme až do údolí, tady je sníh již horší a začíná být víc a víc vlhký. Nakonec se dostaneme až k autu a za chvíli jsme na apartmánu. Uf, Tobias mne mezitím dvakrát volá, jestli jsme ok.

STŘEDA 14. 3. 2018 – THE BEST DAY
Konečně super počasí! Vyrážíme do Disentisu a lanovkami až nahoru. Pak přes kramličky k prvnímu dnešnímu sjezdu a prašan je tady a netknutý! Následuje krátký výstup až pod Oberalpstock k sedlu. Jsme tady první a za chvíli začínáme najíždět do neskutečného panenského prašanu s 2 000 m převýšením sjezdu! Užíváme si každou zatáčku, každé naklopení, neskutečné výhledy po okolních vrcholcích a už to zase najíždíme dál do obrovského bílého prostoru. PARÁDA, ZLATÁ TŘEŠNIČKA NA DORTU 😊!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři