Fotogalerie

FREERIDE CAMP - DISENTIS 01/2019

16.03.2019

Za anglickým slovem freeride se neskrývá žádná nová lyžařská disciplína pro pár bláznivých nadšenců. Jedná se naopak o aktivitu, kterou lidé provozovali již na samotném počátku lyžování. Freeride je prostě jízda na lyžích či na snowboardu ve volném terénu.

Dnes je freeride běžnou lyžařskou disciplínou téměř pro každého.
Tady naleznete další podrobnosti. 

SOBOTA 16. 3. 2019
Příjezd proběhl v poklidu, počasí supr, jen sníh byl hned na počátku takový rozpačitý 😊 Vydali jsme se tedy lanovkami ze Sedrunu do Oberalppassu na bližší průzkum a nakonec jsme našli celkem slušné úseky na ježdění. O něco později jsme se již ubytovávali v parádním apartmánu s proskleným výhledem do blízkých hor a zasněžených svahů.

NEDĚLE 17. 3. 2019
Vyrážíme do Disentisu a lanovkami až nahoru. Předpověď počasí máme tak do 13.00 a pak se má zatahovat. Takže přes kramličky spěcháme k prvnímu dnešnímu sjezdu a parádní sníh je tady a netknutý! Následuje krátký výstup až pod Oberalpstock k sedlu. Jsme tady první a za chvíli začínáme najíždět do neskutečného panenského svahu s 2 000 m převýšením sjezdu! Užíváme si každou zatáčku, každé naklopení, neskutečné výhledy po okolních vrcholcích a už to zase najíždíme dál do obrovského bílého prostoru.
Odpoledne se ještě dojezdíme na sjezdovkám s lehkým tréninkem.

PONDĚLÍ 18. 3. 2019
Počasí je zatažené s tím, že okolo 14.00 – 16.00 se má oblačnost krapet protrhávat. A tak jsme se vydali vláčkem do Oberalppassu a odtud na pásech na Patzolastock. Šli jsme pomalu a rozvážně 😊 A u vrcholku v sedle se mraky začínají otevírat a tak na nic nečekáme a pouštíme se do naprosto panenského prašanu pod námi. A v dolních partiích si ještě trochu vyšlápneme za dalšími krásnými svahy a téměř za sluníčka dojíždíme k autům.

ÚTERÝ 19. 3. 2019
Vyrážíme do Disentisu a lanovkami opět až nahoru. Tentokrát máme před sebou pouze panenské prašanové svahy a tak se do nich pomocí lanovek naplno pouštíme 😊 Nádherné jízdy doplňujeme nájezdy do celkem strmých žlabů a na úplně samotný závěr se ještě vydáváme odpanit žlábek s konopáčem a tento průjezd byl opravdu famózní 😊

STŘEDA 20. 3. 2019
Dnes se vydáváme za dalším neskutečným prašanem. Nejprve první lanovka, pak následuje výstup a … a pak už nás čeká opravdu SUPER SJEZD! 😊

PARÁDNÍ JEŽDĚNÍ, SUPER PODMÍNKY A SAMOZŘEJMĚ SUPER PARTA!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři