Fotogalerie

FREERIDE CAMP 02/2016 - LOV PRAŠANU VE VELKÉM :-)))

16.03.2016

(ŠVÝCARSO, Disentis, Sedrun, Andermatt 16. - 20. 3. 2016)

Za anglickým slovem freeride se neskrývá žádná nová lyžařská disciplína pro pár bláznivých nadšenců. Jedná se naopak o aktivitu, kterou lidé provozovali již na samotném počátku lyžování.

Freeride je prostě jízda na lyžích či na snowboardu ve volném terénu. Dnes je freeride běžnou lyžařskou disciplínou téměř pro každého.
 

My jsme se vydali do středu Švýcarska, kde se mluví neskutečnou řečí, který nikdo jiný nerozumí. Čemu tady ale rozhodně všichni rozumí, je PRAŠAN A SUPR JÍZDY :-)))
 

Ve středu se zatáhlo, něco málo foukal vítr a něco málo napadlo ... a to byl čas přesně pro nás. Platí nepsané pravidlo, že pokud necháte bez povšimnutí krásný a panenský prašan, tak vám příště prašanový pánbůh nic nenadělí ...
 

Tahle akce pro mne začínala večerním posezením u vzpomínkového ohně s přáteli kousek dál v Tschamutu ... Michal Brouček sem vzal za ty léta už spoustu lidí, včetně mne. A já PEVNĚ DOUFÁM, že sem vezme ještě spoustu dalších :-)
 

Mne tady čekalo šest prašanu chtivých lyžařů a z toho navíc jednomu bylo POUHÝCH 12 let!!! A myslím, že jsme se do toho pustili naprosto srdnatě hned od samého počátku.
 

Nejprve dlouhé jízdy v Disentisu. Další den následoval výstup nejprve lanovkou a pak na pásech. Na vrcholku jsme stáli jako první a jako první jsme si mohli vybrat lajnu. A vybrali jsme si perfektně. Nádherná a výrazná linie bez jediné stopy se supr dojezdem :-)
 

Další den ježdění pomocí vláčku, vleku a lanovek a na závěr ještě výstup na horskou chatu Capanna Maighles. Na chatě bylo narváno, Švýcaři, Nadlidi a my, ..., výhledy všude okolo a nejkrásnější linie byla čistá :-))) Náš plán byl jasný, TROJZUBEC a pak zpět na chatu, krátká pauza a po ní hurá na vrchol a sjezd severkou, kde sice již pár stop bylo, a prašanu, skal a strmých úseků tady také bylo více než dost :-)
 

Trojzubec byl nádherný, na pásech jsme dolezli až do neskutečně strmého sedla a pak velmi, velmi dlouhá jízda v panenském prašanu. Na chatě nám pak všichni gratulovali a to netušili náš druhý plán :-)
 

Jízda v severce Piz Cavradi měla fakt velmi slušnou expozici a nesměli jste navíc rozhodně spadnout :-)
 

Parádní jízdy, parádní zážitky, neskutečný panenský prachový sníh jen a jen pro nás :-)))


A tady jsou ještě dvě videa pro krásný pocit:

Freeride camp Disentis 0216 - 01
Úvodní partie
Freeride camp Disentis 0216 - 02 - 02
Královská část centrálního pilíře :-)

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři