Fotogalerie

EXPEDICE PERU 2019 - VÝSTUP NA NEVADO PISCO (5 750 m)

29.05.2019

Ráno vyrážíme směr Pisco. Průjezd okolo jezer Llanganuco bere dech. Jejich barva je nádherná, ale my se zatím nemůžeme příliš zdržovat, vyrážíme pomocí oslíků do BC Pisco.

Ještě předtím ale narážíme na vstupní prostor do Národní parku Huascarán.
Tábor je výšce okolo 4 700 m a tak se i zde musíme pohybovat krapet pomalu :-) Dorazili jsme akorát, abychom postavili tábor a ještě se pokusili při západu slunce něco málo nafotit.

Následující den s námi vyráží ještě dva nosiči. Až k ledovci je nástup celkem dlouhý a nám jejich práce hodně pomůže. Měli jsme domluveno, že tam na nás počkají celých cca 5 hodin a baťohy nám znovu rádi snesou dolů. Bez jejich pomoci by to byl fakt velký nářez. Nejzajímavější partie celé cesty jsou úplně na začátku, kousek od tábora :-)

Už brzy ráno po probuzení a pak i při nástupu na ledovec je zřejmé, že počasí nám tentokrát bude přát. Slunečno a téměř jasno. Neskutečné výhledy na všechny strany. Huascarán, Alpamayo nebo slavný Paramount pictures jsou doslova na dosah ruky. Lapáme po dechu a stoupáme ve skvěle šlapané stopě vzhůru. Kousek pod vrškem trochu zakličkujeme kolem trhlin a na samotném vrcholu je téměř bezvětří. Plnými doušky si vychutnáváme nádherné pocity a rozhlížíme se dokola. Paráda

Právě tyto výhledy patří mezi hlavní lákadlo Pisca. Jeho umístění mezi ostatními horskými velikány je naprosto unikátní a výhledy na ně patří mezi naprostou špičku!-)

Sestup jsme zvládli dobře a za moment sedíme v chatě vedle tábora a dáváme si povýstupové pivo.

Při cestě zpátky se ještě zastavujeme u památníčku Expedice Peru 1970. Chvilku se zamyslíme nad jejich osudem a pak se ještě přemisťujeme do Yungay. Do památníku ještě daleko větší katastrofy ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři