Fotogalerie

ATESTY MV ČR - podzim 2009

05.11.2009

(KRUŠNÉ HORY, Litvínov 5. - 6. 11. 2009)

Atesty Ministerstva vnitra zaměřené na plošné vyhledávání tentokrát proběhly v okolí Litvínova. Hledání bylo rozdělené na denní a noční část.

Pátrací plochy pro denní hledání byly cca 50 m široké a cca 2 km dlouhé. Navíc vše probíhalo ve strmém svahu a pod časovým limitem 50 minut. Kristýnka se do toho vrhla naplno a já ji ani nemusel moc nasměrovávat. Nechal jsem ji pracovat samotnou a jen jsem si hlídal čas a samozřejmě především propátrávaný terén. Nenechala se zmást žádnými objekty a v samotném závěru našla a perfektně označila „hledané“ osoby. Kamarád a kolega Robert šel se svým pejskem Toby a měli krapet komplikovanou situaci, jejich poslední figurant si na místě úkrytu nechal spacák a baťoh a jen tak si odskočil na oběd :-)

Pak jsme museli ve speciálním stanu počkat na tmu a hned od 18.00 začala noční část. Tato cvičná plocha byla o poznání menší (cca 100 x 300 m). Kristýnka se do toho vrhla jako torpédo a během prvních 8 – 9 minut měla perfektně nalezené a vyštěkané 3 figuranty. A pak jsme prohledávali ještě zbytek plochy. Celkový čas byl 30 minut a nikdo z nás samozřejmě nevěděl, kolik lidí tam je (1 – 4). Jenže figuranti museli zůstat tam, kde jsou a Kristýnku to „táhlo“ pořád na ně zpátky. A ten poslední byl schovaný kousek od prvního pod celtou ... No a tak musíme na atesty příští rok znovu :-)))

Za HS ČR se atestů zúčastnili 4 psovodi se svými pejsky:
Petr Pospíšil, pes Bad – atesty splnil
Robert Hýča, pes Toby – atesty splnil
Martin Kadleček, pes Spike – atesty nesplnil, taky mu chyběl ten poslední figurant :-(
Já a Kristýnka – příští rok :-)

Kynologové záchranáři blogují ;-)
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři