Fotogalerie

ALLALINHORN, ANEB ZUZČINA 1. ČTYŘTISÍCOVKA V ŽIVOTĚ!!!

07.08.2009

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 7. 8. 2009)

Dlouho jsme Zuzce „vyhrožovali“ výstupem na Alpskou čtyřtisícovku. Možná jsme ji tím týden před tím přivodili i žlučníkový záchvat, ale nakonec se se svým údělem smířila.

Po sedmé hodině dorážíme na lanovku v Saas Fee. Trochu nás rozhodila informace v pokladně, že nejede metro a že nevědí, jestli vůbec pojede. Už jsem si začal říkat, že tenhle týden je prostě prokletej ... Nakonec jsme vyjeli alespoň na Felskinn. Dneska ale máme kliku a metro začíná právě fungovat. Obsluha nám ale odmítá zastavit v Mittelstation a tak vyjíždíme až na konečnou ... 

Normálkou vystupujeme na vrchol Allalinhornu (4 027 m). Zuzka si to plně vychutnává a my s Pavlem s údivem zjišťujeme, že její tempo a pohoda při výstupu jsou obdivuhodné. Ze sedla a stejně tak z vrcholu máme naprosto ideální výhledy a díky bezvětří a sluníčku trávíme na vrcholu více jak hodinu a půl. Máme možnost kochat se téměř všemi Alpskými čtyřtisícovkami. Sestup volíme tzv. proti srsti a začínáme slaňovat na Hohlaubgrat. Zvukové efekty a Zuzčiny komentáře při jízdě dolů byly opravdu působivé :-))) Další postup už je v klídku a tak si vše ještě dovychutnáme spolu s Pavlem večer v Pizzerii.

Podařil se nám opravdu skvělý výlet a supr zakončení skvělých 14 dnů společných zážitků ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři