Fotogalerie

ALLALINHORN 4 027 m - krapet mlha a větřííík

17.04.2016

(ŠVÝCARSKO, Saas Fee - 17. 4. 2016)

Dneska jsme měli startovat z Chamonix Haute route, ale počasí nám řeklo stop. Stop řeklo hlavně lanovce na Grands Montets ... a bez ní bychom to v dnešním počasí prostě nedali :-)

Volba túry padla na Allalinhorn 4 027 m. Poslední den zimní sezóny a tak trochu horší počasí :-) Pro nás supr aklimatizace a test oblečení a tak trochu i odvahy :-)))
 

Několik družstev se vydává do mlhy hned po ránu, my samozřejmě vyčkáváme v otočné restauraci a celkem pohodlně se aklimatizujeme :-) Když už chceme vyrazit, zvedá se vichřice a vrací se několik otřesených skialpinistů. Sedáme znovu do křesílek a dáváme si famózní páreček za pouhých 6 CHF :-)

V půl jedné nakonec vyrážíme. Hned na počátku potkáváme další otřesené skialpinisty a jeden z nich nás důrazně varuje, že je: fíle tríbšnééé und kajne auzicht!!! Hmm, jdeme dál, uvidíme ...

Pak míjíme otočku těchto skialpinistů a je naprosto jasné, že my dneska na vrchol dorazíme. Od sedla se do nás opírá celkem slušný vichr, za chvíli překonáváme těžší dva krůčky u ledového zlomu a za chvíli jsme na vrcholu. U kříže je kupodivu naprosté bezvetří, ale jinak to do nás pere a pere.

Pak už "jen" sjezd 2 200 m až do Saas Fee sami po nádherných a prázdných sjezdovkách :-) No a zítra vyrážíme do Cesty cest :-)))
Držte nám palce!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři