Fotogalerie

ALLALIN – TŘEŠNIČKA NA DORTU

07.08.2012

(ŠVÝCARSKO, Saas Fee 7. 8. 2012)

MONTE ROSA – Spaghetti route 02/2012, další pokračování je letos za námi. Ale protože jsme z Monte Rosy museli kvůli počasí sestoupit dříve, rozhodli jsme se ještě pro jeden krásný výstup.

7. 8. - ÚTERÝ
Parádní den a tak vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a z našeho tajného tunýlku chceme vyrazit na náš druhý čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe je bez mráčků lanovka zadarmo :-), co víc si přát :-)))

Výstup nám ubíhá celkem v pohodě, jen v samotném závěru se už skoro hodinu motá fůra lidí. My se tím ale rozhodně nenecháme zaskočit. Míjíme poslední lanové družstvo s tím, že stejně za okamžik uhneme do stěny vpravo. Nehodlám se přetahovat o místo ve frontě a chci vyrazit k vrcholu nerušeně pěkně bokem, cestou, kterou znají jen místní a já :-) Hned se do nás ale pěkně anglicky obouvá poslední člen posledního týmu (mamka) a hned v zápětí i první (taťka) ze stejného týmu. Pěkně česky je ujišťuju, že je v jejich frontě rozhodně předbíhat nebudeme ... Jedná se o českou rodinku a tak jsou naší čestinou trochu zaskočeni, ale to už my jsme nad skalním prahem a fotíme se pěkně u vrcholového kříže :-))) Krásný závěr našeho krásného týdne ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři