Fotogalerie

4. února 2015 DEN DVOJÍHO ODPANĚNÍ :-)

04.02.2015

(RAKOUSKO, St. Anton 4. 2. 2015)

Ráno před lanovkou setkání s legendou freeridu ve Stubenu. Pak již stoupáme ke křížku.

Dnes tam vyrážejí ale všichni! Jde o to, tam být první, pak zmást všechny nahoře a pak už jen přes 45 stupňovou stěnu všem ujet :-))) Čeká vás panenský prašan cca 50 cm hluboký, nikde nikdo a vy si vychutnáváte celou jízdu. Dáváme pauzu v hospůdce před skibusem. Pak přejíždíme do Antoníčkova.

Následuje výjezd lanovkami až na Vallugu. Když se podepisuju pod záruku za ostatní, aby nás až na vrchol pustili s lyžema, říkám: Super wetter. Známý lanovkář se na mne otočí a tiše pronese: be carefull!!! Už během jízdy poslední lanovkou na vás silně působí obrovské odtrhy odstřelených lavin a všudepřítomnost nedávné tragédie ...

Nahoře zíráme do svahů pod sebou. Vpravo je kráter od výbušniny, kousek vedle obrovské nafoukané převěje, ufff, tudy cesta nevede. Jedinou možnou cestou je žlab v západní stěně ... Jdeme do něj, nejprve se vůbec dostat k lávce, pak ji podlézt a pak ... pak hurá do žlabu. Je to neskutečný pocit, když do něčeho takového najíždíte ... Jste naprosto první třeba po týdnu a na takhle vyhlášeném kopci s několika stovkami guidů všude kolem ... Ano, jste první a jediní, kdo si tohle mohli užít :-)

Průjezd byl neskutečně nádherný ... doporučuji všem :-)
A díky Vallugo za úžasný a hlavně bezpečný zážitek v jinak přeplněném Antonu ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři